Vrtěti Pussy Riot... Kdy skončí tahleta komedie?

24. 08. 2012 22:15:51
Média přímo skočila po té příhodě - tři "dívky" (jak začaly být nazývány) zpívaly v chrámu Krista Spasitele "punkovou modlitbu", v níž žádaly ochranu od samé Bohorodičky před panem Putinem! Nádherný dojemný příběh vnitřní krásy uprostřed tuhého režimu. Až na ten detail, že je to trochu jinak.

Tak tedy především - dvě z oněch "dívek" jsou již matkami. A za druhé: obraz nevinného mládí, které má na mysli blaho společnosti, a proto riskuje i osobní pohodlí a léta věznění, je skutečnost na hony vzdálený. Tedy podíváme-li se detailněji na životní příběhy zúčastněných.

Marija Aljochinová má 24 let a malé dítě. Studuje žurnalistiku v Moskvě.

Jekatěrina Samucevičová je údajně programátorkou a věnuje se problematice gayů, lesbiček a transsexuálů. Je jí 30 let. Angažovala se i v akcích radikální "umělecké" skupiny Vojna - a zde narážíme na první varovnou souvislost.

Naděžda Tolokonnikovová je pak již sama o sobě souvislostí do očí bijící. Tedy - souvislostí s radikální skupinou Vojna. Ačkoliv jí je teprve 22 let, má již čtyřleté dítě s členem skupiny Vojna, který je také jejím manželem. (Pjotr Verzilov.) Rovněž Naděžda se účastnila některých akcí (které Wikipedie nazývá kulantně "performance") skupiny Vojna.

Teď tedy ke skupině Vojna: asi nejčerstvější "performancí" této skupiny je převracení policejních aut v Petrohradě, což nám Wikipedie překládá jako "protikorupční protest". Úsměvné. Tato "performance" měla název Palácový převrat (trochu si asi spletli budovy). Jedno auto převrátili i spolicistou uvnitř. V současnosti jsou dva členové Vojny v souvislosti stouto akcí zadrženi. Zatím za ně ve světě nikdo nedemonstroval.

Zato si této performance všiml britský "umělec" Banksy, a poslal skupině Vojna 80 000 liber na přilepšenou...

skupina Vojna, 2008

Další performance Vojny z roku 2008 souvisí s Pussy Riot: odehrála se v předvečer prezidentských voleb v Rusku v jednom z moskevských muzeí. Nesla název "Mrdáme na následníka medvídka". Pět nahých dvojic souložilo ve veřejném prostoru muzea, bez ohledu na přítomné děti či mládež (těmito ohledy se Vojna ani Pussy Riot nezatěžují). Mezi souložícími byla i dnes zadržená Naděžda Tolokonnikovová, tehdy teprve osmnáctiletá, a - co je horší - právě v pokročilém stadiu těhotenství.

Skupina Pussy Riot útočí nikoliv jen na Putina, ale na vše, co má vůbec nějaký řád, tedy např. i na náboženství a rodinu. Jejich chrabré činy jsou úsměvně stylizovány médii tak, aby bylo jasné, že skupina bojuje s nasazením života za správné věci, režim v Rusku je nelidský a tresty neúměrně tvrdé. Například házení živých koček přes stěnu McDonalds interpretovala média jako oslavu Svátku práce a snahu příjemně rozptýlit zaměstnance tohoto řetězce při jejich rutinní dřině...

Poslední vystoupeni Pussy Riot v chrámu Krista Spasitele bylo zaměřeno nejen proti Putinovi, ale i proti církvi a věřícím, o čemž se ovšem příliš nepíše. Používané vulgarismy byly otřesné.

Kdyby tato "neviňátka" v jiném státě (v ČR, Británii, USA apod.) předvedla jen desetinu toho, čeho se dopustila doposud v Rusku, už by pravděpodobně nějaký ten pátek na svobodě vůbec nebyla.

A proto kdo chce podporou tohoto anarchismu poukázat na nesvobodu v Rusku, střílí totálně vedle, přátelé.

Autor: Jana Petrová | pátek 24.8.2012 22:15 | karma článku: 45.58 | přečteno: 11304x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Nikola Borovičková

Boje za lepší svět - díky nechci

Představte si svět, ve kterém by se LGBT aktivisté, obránci tradiční rodiny, antifašisté, ekoalarmisté a další bojovníci za lepší svět chytli za ruce a společně skočili z útesu.

19.8.2019 v 21:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Jan Ziegler

Zemanova šílenost by nás zruinovala

Proto je třeba ji zastavit. Jedná se o stavbu průplavu Dunaj – Odra- Labe, kterou odborníci označují za zbytečnou a škodlivou. Měly by nás varovat smutné zkušenosti Německa s podobným megalomanským projektem.

19.8.2019 v 19:07 | Karma článku: 22.43 | Přečteno: 432 | Diskuse

Marek Trizuljak

Všichni dobří rodáci a sedlák Josef

Slovo "kolektivizace" je eufemizmus pro vražednou gangsterskou loupež v masovém rozměru a pro genocidu selského stavu

19.8.2019 v 17:53 | Karma článku: 16.04 | Přečteno: 226 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Braking News - Plavba svaté Gréty

Podávám zaručené a na webu dobře ověřitelné nejnovější zprávy z plavby Gréty Thunbergové do New Yorku.

19.8.2019 v 15:53 | Karma článku: 24.60 | Přečteno: 847 | Diskuse

Marek Síbrt

Třešť: Kafka na prázdninách, Schumpeter v postýlce a skákající číšník v okně

Stranou turistického zájmu leží Třešť na Vysočině. Město betlémů, Židů, Kafky, Schumpetera. Je to škoda. Má zajímavou historii, krásnou přírodu a potřebovalo by oživit penězi turistů – domů v dezolátním stavu je tady ještě dost.

19.8.2019 v 13:54 | Karma článku: 8.13 | Přečteno: 126 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2878
Definovat člověka je stejně nemožné, jako definovat Boha.

.
.

Ale pro úplnost: jsem ekolog. V tomto povolání a na této planetě se dá myslet pozitivně jen dosti těžko. Dle možností se ale budu snažit.

.
Stav sluneční aktivity a geomagnetického pole Země:

.

Slunce:

Geomagnetické pole:
Status Status >  Zdroj NOAA

Podrobné a nejnovější údaje o zemětřesení ZDE

Najdete na iDNES.cz